Sužinokite

Skydinis namas, kas tai?

Mediniai skydiniai namai kilo iš karkasinių namų. Skydinių – karkasinių namų gamyba Europoje pradėjo vystytis prieš 50 metų. Būtent tokiuose namuose gyvena dauguma Vokietijos, Norvegijos, Suomijos ir kitų šalių gyventojų. Šie skaičiai nuolat auga ir kitose šalyse. Karkasiniai ir skydiniai namai turi tik vieną esminį skirtumą. Karkasiniais paprastai vadinami tie namai, kurių medinis karkasas yra surenkamas ant namo pamatų Užsakovo sklype. Karkasinio namo statybos nepatogumas – tenka derintis prie gamtinių sąlygų. Po atviru dangumi statomas namas gali būti veikiamas lietaus, sniego, šalčio. Skydinių namų atveju toks karkasas yra gaminamas gamykloje. Skydinio namo konstrukcijos – sienos, stogas, perdanga – gaminami specializuotose gamybinėse patalpose, nesikeičiant nei oro temperatūrai, nei drėgmei. Šis statybos būdas pranašesnis tuo, jog namo konstrukcijas gaminant uždarose patalpose, jos nėra veikiamos atmosferos pokyčių, pagamintų skydų tikslumas yra aukštesnis. Medinis karkasas užpildomas akmens vata, apsauginėmis plėvelėmis, apkalamas plokštėmis ir kitomis medžiagomis. Ši pažangi statybos technologija įsitvirtino dėl paprasto ir greito statybos būdo bei ekologiškumo. Tai namai pastatyti iš ceche pagamintų skydų ir sumontuoti statybos aikštelėje. Patobulėjus statybos technologijai, visi skydinių namų elementai yra konstruktorių projektuojami specialia kompiuterine programa SEMA, kuri užtikrina gerą ir tikslų projektavimo rezultatą, o patyrę gamybos specialistai greitą ir kokybišką gamybą bei skydų montavimą vietoje. Kiekvienas elementas ceche praeina kontrolę. Kadangi sienos gaminamos horizontalioje padėtyje ir spaudžiamos presais, namas eksploatacijos metu nesideformuoja.
Skydinių namų apdailos ir konstrukcines galimybės visiškai nėra ribojamos, galimos įvairiausios konstrukcijos ir jų išpildymas. Taip pat apart pilnai įrengtų gyvenamųjų namų, galima pagaminti gyvenamųjų namų antstatus ir stogo konstrukcijas atskirai, sodo namelius, prekybos kioskus ir kitos paskirties statinius.
Skydo išorinių sieninių panelių apdaila yra atliekama įvairiomis technologijomis: įvairių profilių dailylentėmis, cementinėmis plokštėmis , drožlių plokštėmis, taip pat sienas galima apmūryti įvairiomis, tame tarpe ir klinkerio, plytomis arba tinkuoti. Namų fasadų apdailai dažniausiai naudojama eglės ir maumedžio mediena. Taip pat namo sienos gali būti paruošiamos gamykloje su išorės apdaila.
Vidaus apdaila, priklausomai nuo kliento poreikių, gali būti atliekama arba ne. Be to, gamybinėse patalpose sienų skyduose sumontuojami PVC vamzdžiai inžinierinių tinklų išvedžiojimui, bei susukamos gipso kartono plokštės, arba kitos apdailinės medžiagos. Tokiu būdu žymiai sutaupomas laikas ir pinigai galutinei namo vidaus apdailai.
Namo skydų gamyba gamykloje trunka 2-6 savaites, o montavimo trukmė statybvietėje gali trukti nuo 2-5 dienų iki 4-6 savaičių, priklausomai nuo namo įrengimo lygio, naudojamos stogų dengimo technologijos ir t.t.
Europos šalyse jau gana seniai yra susiformavęs teigiamas požiūris į medinius karkasinius ir skydinius namus, jų paklausa yra didelė ir stabili. Taip yra dėl to, kad geros kokybės surenkami skydiniai namai techniniais parametrais ne tik nenusileidžia plytiniams ar iš blokelių statytiems namams, bet dažniausiai savo termoizoliacinėmis savybėmis bei teigiamu medžio poveikiu žmogui juos lenkia. O jų statybos trukmė trumpesnė ir kaina žemesnė.
Skydinis namas tai puikus kainos ir kokybės derinys. Tai tikrai racionalus ir teisingas, Jūsų pasirinkimas!
a1

Privalumai ir savybės

Jausmas, kurį patiri gyvendamas mediniame name neperduodamas ir labai asmeniškas. Kai kurie tai vadina grįžimo atgal į gamtą jausmu. Mediena kvėpuoja ir taip užpildydama namų orą milijonais aromatingų dalelių, sukuria unikalių mikroklimatą.
Medis sugeria sunkius ir nemalonius kvapus, pernelyg didelį drėgmės perteklių, arba atvirkščiai maitina drėgme per sausą orą patalpoje. Taip pat reikėtų pažymėti, kad oras mediniame name yra prisotintas spygliuočių aliejaus aromato, o tai yra natūralus antiseptikas. Todėl žmonės, gyvenantys mediniuose namuose rečiau serga, geriau prisitaiko prie aplinkos sąlygų ir pasižymi gera savijauta. Kitaip tariant, mediniame name gyvenantis asmuo jaučia harmoniją su gamta, gyvenimo komfortą ir naudojasi visais modernių namų patogumais.
Pagrindiniai skydinio namo elementai yra skydai ir rėminės konstrukcijos. Medinio skydinio namo konstrukcijos: išorės ir vidaus sienos, perdanga, stogas, surenkami iš skydų. Kadangi skydinės sienos, denginiai ir perdangos gaminamos uždarose patalpose, todėl nepriklauso nuo oro sąlygų. Taip pasiekiama aukšta kokybė, nes yra didesnės galimybės naudoti specialią įrangą, kontroliuoti gamybos ir gaminių laikymo sąlygas. Namo inžinerinė įranga ir apdaila gali būti atliekama gamykloje arba statybos aikštelėje.
Be to skydinio namo fasadai apdailinami ventiliuojamų fasadų principu, t.y. tarp išorinės apdailos ir nešančios bei izoliuojančios konstrukcijos paliekamas oro tarpas kuris visada palaiko vidines konstrukcijas sausas, o tai visada įtakoja geresnę šiluminę varžą ir geresnį oro pralaidumą. Todėl skydinis namas, išlaikydamas visas mediniam ( rąstiniam ) namui būdingas savybes, yra kelis kart šiltesnis ir lengviau prižiūrimas. O tai Jums leidžia sutaupyti daug lėšų, šiais brangios energetikos ir šilumos laikais.